کیفیت هوای تهران در چه وضعی است؟

آفتاب نیوز :

شاخص کیفیت هوای شهر تهران در بیست و ششمین روز فروردین ماه همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

 پایتخت نشینان فروردین ماه سال جدید را با هوای تمیز شروع کردند و این شرایط همچنان ادامه دارد چرا که تا امروز (26 فروردین) سال 1403 هنوز حتی یک روز هوای ناسالم در کیفیت هوای شهر تهران ثبت نشده است.

بر اساس این گزارش، شاخص لحظه ای هوای تهران امروز/یکشنبه/ بر روی عدد 78 قرار گرفته و شرایط قابل قبول یا همان سالم است و این درحالی است که میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته نیز روی عدد 81 و در شرایط سالم قرار داشت.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی 10 روز هوای پاک، 236 روز هوای قابل قبول، 107 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 12 روز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان 5 روز هوای پاک و 20 روز هم هوای سالم استنشاق کردند و بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران همه مناطق در وضعیت سالم است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک یا سبز، 51 تا 100 در شرایط قابل قبول یا زرد، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و 301 تا 500 در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت هوای تهران در چه وضعی است؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت هوای تهران در چه وضعی است؟"، کلیک کنید.