ورزشکاران نگران تشنگی نباشند – خبرگزاری مجله gcorg

با ساخت قمقمه همراه؛

ورزشکاران نگران تشنگی نباشند

مبتکران با طراحی یک لباس ورزشی نوین، شیوه خلاقانه ای برای تامین آب نوشیدنی دوندگان ابداع کرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری مجله gcorg به نقل از نیواطلس، دوندگان به دلیل دشواری حمل یک وسیله در دست و تکان خوردن آب در بطری در حین دویدن، تمایلی به حمل بطری آب ندارند.

از این رو محققان یک شرکت دانش بنیان لباس ورزشی نام «Vessel Athletics’ Hydroshirt» ابداع کرده اند که از ترکیب نایلون – الیاف مصنوعی اسپندکس سفارشی ساخته شده است. در پشت این بلوز ورزشی یک کیسه زیپ دار تعبیه شده است که آب در آن قرار می گیرد. 

این کیسه سفارشی یک لیتری که از پلیمر بدون BPA، PVC و فتالات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی ساخته شده، یک شکل کمری دارد که در پشت کاربر قرار می گیرد و بافل مرکزی داخلی موجب توقف تلاطم آب داخل کیسه در حین دویدن می شود.

یک لوله _ نی سیلیکونی قابل جابجایی از این کیسه به جلوی لباس نصب می شود و امکان نوشیدن آب را در هر زمان برای ورزشکار فراهم می آورد.

ورزشکار ابتدا کیسه را با آب پر کرده و با بستن تسمه های شانه ای، آن را محکم می کند. برای روز های گرم و به ویژه برای کاربران گرمایی، می توان این کیسه را قبل از تعبیه در محل خاص خود در لباس، در پوشش عایق قرار داد تا آب را خنک نگه دارد.

این لباس که فقط به رنگ مشکی و برای زنان و مردان در اندازه های متنوعی طراحی شده، برای دید بهتر در شب به نوار های رنگی بازتابنده مجهز شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورزشکاران نگران تشنگی نباشند – خبرگزاری مجله gcorg" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورزشکاران نگران تشنگی نباشند – خبرگزاری مجله gcorg"، کلیک کنید.