درخواست «مهریه» یک ماه بعد از ازدواج

آفتاب نیوز :

مرد جوانی با حضور در دادگاه خانواده گفت: در سال 99 با همسرم ازدواج کردم. یک ماه بعد از ازدواجمان، همسرم بدون هیچ دلیلی مهریه اش را به اجرا گذاشت و ارتباط مان قطع شد. از آن زمان تاکنون در راهرو های دادگاه خانواده در حال رفت و آمد هستم. 

وی ادامه داد: مهریه همسرم 110 سکه است. ابتدا هر ماه یک سکه از مهریه اش را باید پرداخت می کردم، ولی اکنون پس از تعدیل اقساط مهریه، سالانه یک ربع سکه باید به همسرم بدهم.

حسین گفت: پس از اینکه مهریه تقسیط شد، همسرم گفت که 14 سکه و حق طلاق را به او بدهم تا به زندگی برگردد، ولی از آنجا که ثبات فکری نداشت و روان پریش بود، قبول نکردم. همسرم هدفی ندارد و فقط در حال اذیت کردن است. او بازی را شروع کرده و من این بازی را طولانی تر می کنم.

وی افزود: در سال 1400 نیز بعد از اینکه همسرم حق مسکن را طلب کرد، منزلی را برای الزام به تمکین همسرم معرفی کردم، ولی او حاضر به تمکین نشد؛ به همین دلیل حق نفقه اش هم ساقط شد. 

حسین ادامه داد: به نظرم همسرم مریض است و هنوز به بلوغ عقلی نرسیده است. او حتی چند نفر را اجیر کرد و مرا به کمپ بردند تا از من آزمایش اعتیاد بگیرند، با این استنباط که شاید معتاد باشم. پس از اینکه جواب اعتیادم منفی بود، به جرم آدم ربایی و ضرب و شتم از او شکایت کردم و پرونده دیگری هم در دادگاهی دیگر دارد. 

براساس این گزارش، طبق ماده 1082 قانون مدنی، به مجرد عقد زن مالک مجله gcorg می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.

از زمان جاری شدن عقد ازدواج، مهریه از جانب زوجه قابل مطالبه است و در صورتی که زوج توان مالی پرداخت آن را نداشته باشد؛ باید به صورت اقساطی پرداخت شود. برای آنکه مهریه قسط بندی شود، زوج باید دادخواست اعسار از پرداخت مهریه دهد و بتواند اعسار خود را در دادگاه به اثبات برساند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست «مهریه» یک ماه بعد از ازدواج" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست «مهریه» یک ماه بعد از ازدواج"، کلیک کنید.