بازدید سرزده مسیولان حج و زیارت از هتل محل اقامت زایران ایرانی در مدینه  

بازدید سرزده مسیولان حج و زیارت از هتل محل اقامت زایران ایرانی در مدینه  

مسیولان حوزه حج و زیارت به صورت سرزده از هتل محل اقامت 660 زایر کشورمان در مدینه منوره بازدید و با آنان گفتگو کردند. 

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری و مجله gcorg، حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی به اتفاق آقای سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت در بازدید سرزده از هتل حیاه جراند محل اقامت 660 زایر ایرانی درمدینه منوره از نزدیک با زایران اصفهانی، مشهدی و اراکی در فضایی گرم و سرشار از صمیمیت دیدار و گفتگو کرد. 

سرپرست زایران ایرانی خانه خدا درحالی وارد هتل حیاه جراند در نزدیکی مرقد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) شد که زایران کشورمان پس از شرکت در نماز ظهر و زیارت مرقد مطهر رحمه للعالمین، در رستوران هتل مشغول صرف غذا بودند.  

سرپرست حجاج ایرانی و رییس سازمان حج و زیارت بر سر میز غذای زایران در غذاخوری هتل رفتند و ضمن آرزوی حجی مقبول برای آنان عنوان کردند که آماده شنیدن سخنانشان درباره خدماتی که به زایران ارایه می شود، هستند.  

بازدید سرزده مسیولان حج و زیارت از هتل محل اقامت زایران ایرانی در مدینه  

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت سپس به درمانگاه مرکز پزشکی حج و زیارت مستقر در این هتل رفت و از بیماران مراجعه کننده و پزشک و پرستاران مستقر در این مکان نحوه خدمات رسانی به زایران را جویا شد. 
در این بازدید دکتر امین هرندی  پزشک عمومی با اشاره به اینکه روزانه بین 300 تا 400 نفر به این درمانگاه مراجعه می کنند ، اظهار داشت: زایران از مدتی که در انتظار ویزیت می مانند ، گلایه دارند. 

وی علت مراجعه اکثر بیماران را عفونت های تنفسی و گوارشی و دردهای اسکلتی و عضلانی عنوان کرد و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم پس از شنیدن سخنان این پزشک ، پرستاران و تعدادی از بیماران به مدیرهتل توصیه هایی در خصوص کمک به نوبت دهی بیماران و در صورت ازدحام ،  انتقال آنان به مرکز درمانی مدینه ارایه داد. 

سرپرست حجاج ایرانی همچنین خواستار اطلاع رسانی به زایران هنگام ورود به هتل درخصوص سبک زندگی و لزوم رعایت بهداشت در سفرهای زیارتی شد.  

رییس سازمان حج و زیارت هم از مدیر مجموعه خواست راهکارهای مناسب را با توجه به شرایط هتل برای ارایه خدمات بهتر و تسهیل امور زایران با کمک و همراهی زایران داوطلب بکار گیرد. 

در این بازدید تعدادی از زایران نقطه نظرات خود را در خصوص کیفیت و تنوع غذایی، وضعیت بهداشت ، نوع و توزیع میوه، مدت حضور در مدینه و فضای اسکان در هتل ها در مراجعه به سرپرست حجاج ایرانی و رییس سازمان حج و زیارت  بیان کردند و آنها نیز با صبر و حوصله مطالب را شنیده و ضمن بیان توصیه ها و تذکراتی به مسیولان اجرایی و ستاد مدینه تصریح کردند: به درخواست های زایران توجه  و حق زایر محترم شمرده شود. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید سرزده مسیولان حج و زیارت از هتل محل اقامت زایران ایرانی در مدینه  " هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید سرزده مسیولان حج و زیارت از هتل محل اقامت زایران ایرانی در مدینه  "، کلیک کنید.