قاتل در دزفول از قصاص نفس نجات یافت – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

قاتل در دزفول از قصاص نفس نجات یافت - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg، فیصل مزرعه اظهار کرد: 18 ماه پیش فردی در مراسم فاتحه خوانی یکی از بستگان بر سر اختلافات گذشته با پسر عموی خود درگیر و آن را به قتل می رساند و این حادثه منجر به ایجاد اختلافات گسترده خانوادگی بین آنها شده.

رییس دادگستری دزفول افزود: با توجه به ابراز ندامت و پشیمانی قاتل از بزه خود و درخواست از شورای حل اختلاف این شهرستان برای جلب رضایت خانواده مقتول (پسر عموی خود)، پرونده برای حل و فصل موضوع به شورای حل اختلاف دزفول ارجاع شد.

وی بیان کرد: اعضای شورای حل اختلاف، ستاد صبر، صلح یاران و کارگروه ویژه قتل در شهرستان دزفول توانستند با تلاش و پیگیری های مستمر خود و استفاده از ظرفیت بزرگان و سران عشایر، با برگزاری چندین جلسه با خانواده مقتول، پس از 18 ماه در جلسه ای با حضور مسوولان نظامی، اجرایی و قضایی استانی و شهرستانی، اولیای دم بدون هیچ گونه پیش شرطی اعلام رضایت بی قید و شرط خود از قصاص قاتل فرزند خود به حرمت خادم الرضا گذشت کردند و زندگی دوباره به او بخشیدند.

مزرعه ضمن تقدیر از گذشت اولیای دم و تلاش های اثرگذار اعضای شورای حل اختلاف، ستاد صبر، صلح یاران، کارگروه ویژه قتل، بزرگان، سران عشایر در حل و فصل این پرونده، شورای حل اختلاف را امر ایجاد صلح و سازش پرونده ها را توانمند و موثر دانست و گفت: شورای حل اختلاف همواره با مشارکت مردمی توانست در از بدو تشکیل این نهاد و تاکنون خدمات و آثار فراوانی در ترویج اصلاح ذات البین بین اصحاب دعوا داشته که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قاتل در دزفول از قصاص نفس نجات یافت – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قاتل در دزفول از قصاص نفس نجات یافت – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.