خداحافظی اوسمار پس از 5 ماه طلایی؛ بهترین آمار تاریخ برای مرد برزیلی!

سپهر ستاری: باشگاه پرسپولیس روز چهارشنبه سرانجام به صورت رسمی جدایی اوسمار ویرا، سرمربی برزیلی خود را اعلام کرد تا دوران کوتاه او روی نیمکت سرخپوشان به پایان برسد. اوسمار ویرا بهمن ماه سال گذشته و پس از جدایی یحیی گل محمدی و عدم بازگشت برانکو ایوانکوویچ هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت و با عملکردی شگفت انگیز این تیم را به مقام قهرمانی لیگ برتر بیست وسوم رساند. عنوانی که باعث شد نام او در تاریخ سرخ ها ماندگار شود و بتواند چند رکورد شگفت انگیز را هم خلق کند.

بالاتر از تمام مربیان پرسپولیس!

اوسمار ویرا طی یک نیم فصل حضور در پرسپولیس، 15 بار در لیگ برتر روی نیمکت این تیم نشست و آمار 12 برد، 2 تساوی و تنها یک شکست را به ثبت رساند. او با کسب 38 امتیاز از 45 امیاز ممکن توانست میانگین امتیازی عالی 2.53 را کسب کند و بالاتر از تمام مربیان تاریخ پرسپولیس قرار بگیرد.

پرسپولیس در سال های اخیر بهترین دوران تاریخ خود را سپری کرده و در 8 فصل موفق به کسب 7 عنوان قهرمانی شده ولی هیچ کدام از مربیان این تیم نتوانسته اند آماری در حد اوسمار ویرا ثبت کنند. گابریل کالدرون با میانگین امتیازی 2.13، یحیی گل محمدی 2.11 و برانکو ایوانکوویچ با میانگین 2.03 در رده های بعدی قرار دارند. البته میانگین گل محمدی مربوط به مقطع دوم حضورش در پرسپولیس می شود و آمار کلی او پایین تر از از این عدد است.

خداحافظی اوسمار پس از 5 ماه طلایی؛ بهترین آمار تاریخ برای مرد برزیلی!

رکورد فرهاد مجیدی هم شکسته شد

پرسپولیس این فصل 68 امتیاز کسب کرد و توانست مانند استقلال در لیگ بیست ویکم، بهترین امتیاز تاریخ لیگ را کسب کند. عملکردی که باعث شد استقلال این فصل علی رغم کسب 67 امتیاز نتواند به مقام قهرمانی برسد و در رده دوم قرار بگیرد.

اوسمار ویرا همچنین با میانگین امتیازی که به دست آورد نه فقط در پرسپولیس، که در کل لیگ برتر هم رکورددار شد. فرهاد مجیدی و ریکاردو سا پینتو، سرمربیان سابق استقلال با ثبت میانگین های امتیازی 2.08 و 2.07 پایین تر از ویرا قرار داشتند و مرد برزیلی در تنها 4 ماه رکوردی تاریخی را ثبت کرد.

اوسمار و نمایش های تماشاگرپسند

زمانی که اوسمار ویرا هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت، کمتر هوادار این تیم امیدوار بود سرخپوشان با سرمربی برزیلی خود قهرمان شوند. او شروع چندان خوبی هم نداشت و در نخستین بازی خود مقابل آلومینیوم اراک تن به شکست داد. با این حال در ادامه به قدری خوب نتیجه گرفت که نظر همه را تغییر داد.

نکته مهم در خصوص پرسپولیس اوسمار نمایش های هجومی و تماشاگرپسند بود. سرخپوشان طی 17 بازی زیر نظر او در تمام رقابت ها 33 گل زدند که برای فوتبال ایران آمار بسیار خوبی محسوب می شود. پرسپولیس بعد از حضور اوسمار از نظر خلق موقعیت هم کاملا متحول شد و به مراتب بهتر از ابتدای فصل عمل کرد. این تیم در 3 بازی نیم فصل دوم خود مقابل استقلال خوزستان، پیکان و فولاد به ترتیب امیدگل های 4.89، 4.14 و 4.32 را ثبت کرد تا هر 3 امیدگل برتر این فصل متعلق به سرخپوشان پایتخت باشد. آماری که به خوبی نشان دهنده سبک بازی هجومی پرسپولیس است.

با جدایی اوسمار حالا پرسپولیس کار بسیار سختی برای یافتن یک مربی جدید دارد. مربی که مثل او بتواند راه نفرات قبلی را ادامه دهد و روزهای درخشان پرسپولیس را تمدید کند.

خداحافظی اوسمار پس از 5 ماه طلایی؛ بهترین آمار تاریخ برای مرد برزیلی!

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خداحافظی اوسمار پس از 5 ماه طلایی؛ بهترین آمار تاریخ برای مرد برزیلی!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خداحافظی اوسمار پس از 5 ماه طلایی؛ بهترین آمار تاریخ برای مرد برزیلی!"، کلیک کنید.