بررسی حالت های قهرمانی؛ پرسپولیس و استقلال چند درصد شانس دارند؟

سپهر ستاری: هفته بیست ونهم لیگ برتر دیشب (سه شنبه) با برگزار 8 مسابقه به پایان رسید. استقلال و پرسپولیس این هفته مقابل رقبای خود به پیروزی رسیدند تا کار قهرمانی هفته پایانی کشیده شود. آبی پوشان پایتخت در ورزشگاه آزادی مقابل گل گهر سیرجان به برتری یک بر صفر دست یافتند و شاگردان اوسمار ویرا هم در قزوین تیم شمس آذر را 3 بر یک شکست دادند. با این نتایج پرسپولیس در جدول 65 امتیازی شد و با یک امتیاز اختلاف نسبت به استقلال 64 امتیازی صدر جدول را حفظ کرد. پرسپولیس و استقلال روز شنبه، 12 خرداد در هفته پایانی به ترتیب با مس رفسنجان و پیکان تهران بازی دارند.

پرسپولیس ببرد قهرمان است

در صورتی که سرخپوشان پایتخت در هفته پایانی از سد مس رفسنجان بگذرند، بدون توجه به نتیجه بازی پیکان – استقلال قهرمان می شوند و برای دومین سال متوالی جام را بالای سر خواهند برد. پرسپولیس در نیم فصل اول مقابل مس به تساوی رسید و در این بازی هم کار سختی برای کسب 3 امتیاز خواهد داشت. این تیم در صورت کسب برد در بازی هفته سی ام، به امتیاز 68 می رسد و ضمن کسب عنوان قهرمانی، با بهترین رکورد امتیازگیری تاریخ لیگ برتر که مربوط به استقلال در لیگ بیست ویکم است هم برابری خواهد کرد.

استقلال هم در صورت کسب پیروزی مقابل پیکان و نایب قهرمانی، با 67 امتیاز به بهترین نایب قهرمان تاریخ لیگ برتر تبدیل می شود که این نشان دهنده سنگین بودن کورس قهرمانی این فصل است.

بررسی حالت های قهرمانی؛ پرسپولیس و استقلال چند درصد شانس دارند؟

استقلال نبرد بعید است قهرمان شود

استقلال در هفته پایانی با پیکان بازی دارد و باید این بازی را ببرد تا در صورت لغزش پرسپولیس به مقام قهرمانی برسد. در صورت شکست استقلال مقابل پیکان، پرسپولیس صرف کسب هر نتیجه ای مقابل مس قهرمان خواهد شد ولی آبی ها در صورت کسب نتیجه تساوی، از شانس کمی برای قهرمانی برخوردار خواهند بود. اگر استقلال مقابل پیکان مساوی کند و پرسپولیس با اختلاف بیش از 3 گل در آزادی شکست بخورد، آن موقع 2 تیم هم امتیاز خواهند شد و آبی ها با تفاضل گل بهتر نسبت به تیم اوسمار ویرا جام را بالای سر می برند. اتفاقی که البته احتمال رخ دادن آن بسیار پایین است و استقلال اگر پیکان را نبرد، تقریبا باید قید قهرمانی را بزند.

اگر استقلال در بازی با پیکان برنده شود و پرسپولیس نتایج مساوی یا شکست را کسب کند در آن صورت شاگردان جواد نکونام با 67 امتیاز به مقام قهرمانی می رسند و دیگر نیازی هم به تفاضل گل بهتر نخواهند داشت.

شانس 77 درصدی پرسپولیس برای قهرمانی

2 بازی استقلال و پرسپولیس در هفته سی ام در مجموع 9 حالت دارد که در 7 مورد سرخپوشان قهرمان می شوند و تنها در 2 حالت که باخت و تساوی پرسپولیس و برد استقلال است، جام به تیم نکونام خواهد رسید. این یعنی پرسپولیس 77 درصد شانس قهرمانی دارد و استقلال که تا پیش از هفته بیست وهشتم شانس اول قهرمانی بود، تنها 23 درصد ممکن است جام قهرمانی لیگ بیست وسوم را تصاحب کند. البته خبر خوش برای استقلالی ها این است که در صورت تکرار نتایج دور رفت، این تیم 3 و پرسپولیس یک امتیاز کسب می کند و این به معنای آبی شدن لیگ بیست وسوم خواهد بود.

استقلال در سال های اخیر همیشه عملکرد خوبی مقابل پیکان داشته و از آخرین شکست آبی ها مقابل خودروسازان حدود 15 سال می گذرد. در طرف مقابل پرسپولیس هم مقابل مس رفسنجان نتایج خوبی گرفته و در 7 بازی، به 5 برد و 2 تساوی رسیده است.

بررسی حالت های قهرمانی؛ پرسپولیس و استقلال چند درصد شانس دارند؟

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی حالت های قهرمانی؛ پرسپولیس و استقلال چند درصد شانس دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی حالت های قهرمانی؛ پرسپولیس و استقلال چند درصد شانس دارند؟"، کلیک کنید.