اجرای طرح نور از فردا/ اجرای یک وظیفه قانونی و یک خواست مردمی – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

اجرای طرح نور از فردا/ اجرای یک وظیفه قانونی و یک خواست مردمی - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مجله gcorg، قرار است فرماندهی انتظامی کل کشور از فردا 25 فروردین ماه طرح “نور” را در سراسر کشور اجرا کند.

طرح نور با هدف حفظ حریم عفاف و حجاب و مقابله با ناهنجاری های در سراسر کشور و از سوی فرماندهی انتظامی کل کشور اجرا می شود.

فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن دعوت همگان به رعایت هنجارهای دینی و اخلاقی با هرگونه اعمال ناهنجار و ضد ارزش های جامعه که توسط افرادی معدود و هنجارگریز انجام می شود برابر قانون با جدیت برخورد می کند.

بر اساس کسب اطلاع خبرنگار مجله gcorg، قرار است پلیس در این طرح رو به سوی رفتارهای ایجابی بیاورد و حدالمقدور از رفتارهای سلبی اجتناب کند.

البته این در حالی است که اگر افرادی چه به صورت عابرین پیاده و چه به صورت سرنشینان خودرو از دستور پلیس امتناع کنند و حاضر به داشتن حجاب و رعایت قانون نشوند پلیس مجبور می شود که طبق قانون با آنها برخورد کند.

سال گذشته در چنین روزی سردار رادان اعلام کرده بود که این طرح در معابر تهران با استفاده از فناوری و تجهیزات پیشرفته اجرا می شود و فرد هنجارشکن شناسایی و دعوت می شود و برای بار اول به او تذکر می دهند.

به گفته سردار رادان در حوزه خودرو هم بار اول تذکر داده می شود و بار دوم خودرو توقیف (به صورت الکترونیکی، توقیف در محل و توقیف در پارکینگ) می شود.

همچنین فرمانده کل انتظامی بیان کرده بود که این طرح در حوزه صنوف هم اجرا می شود و صنوفی که متصدیان شان کشف حجاب می کنند مورد توجه جدی قرار می گیرند، البته در وهله اول تذکر و برای بار دوم پلمب می شوند.

پلیس از فردا طرح نور را در حالی اجرا خواهد کرد که هم وظیفه قانونی اش بوده و هم اجرای آن درخواست مردم متدین است.

اما باید از 25 دستگاه دیگر مسیول در امر حوزه عفاف و حجاب پرسید که تا به امروز برای ترویج عفاف و حجاب چه کاری انجام داده و تا چه اندازه پلیس را در انجام ماموریتش یاری کرده اند؟

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بازرگانی، سازمان صدا و سیما، سازمان جوانان، وزارت آموزش وپرورش، وزارت علوم، مرکز زنان و خانواده، وزارت ارتباطات، سازمان تربیت بدنی، شهرداری، وزارت بهداشت، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، سازمان بهزیستی، وزارت امورخارجه، مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور و… نهادهایی هستند که در مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی برای گسترش عفاف و حجاب نام وظایفشان ذکر شده است.

جدا از اینکه هرچه سریع تر باید تکلیف لایحه عفاف و حجاب در شورای نگهبان مشخص شود، قوه قضاییه هم باید مانند جرایم دیگر در این مورد هم همراه پلیس باشد تا چرخه برخورد با هنجارشکنان در حوزه عفاف و حجاب ناقص نماند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای طرح نور از فردا/ اجرای یک وظیفه قانونی و یک خواست مردمی – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای طرح نور از فردا/ اجرای یک وظیفه قانونی و یک خواست مردمی – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.