زنان در ایجاد و مانایی نهضت اسلامی نقش قابل تاملی دارند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

زنان در ایجاد و مانایی نهضت اسلامی نقش قابل تاملی دارند - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg، مینا بیابانی عصر پنجشنبه در اجلاس 392 زن شهیده اهل آذربایجان غربی اظهار کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که انقلاب اسلامی با حضور آحاد مردم اعم از زن و مرد حادث شد و در این بین زنان نقش برجسته، تاثیرگذار، هدایتگر و جهت ده را بر عهده داشتند، موضوعی که امام خمینی (ره) همواره بر آن تاکید داشت و زنان را رهبران نهضت معرفی کرد.

وی ادامه داد: زنان ما نمونه یک الگوی واقعی برای تمام بانوان هستند که در سخت ترین شرایط دوران جنگ تحمیلی انقلاب اسلامی پای آرمان ها و اهداف خود و ارزش های اسلامی ماندند.

بیابانی اظهار کرد: شهدای ما به ویژه شهیدان زن اهل سنت ثابت کردند که در سطح زمین هم می تواند آسمانی بود و در اوج آزادی به کمالات انسانی رسید.

رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور بیان کرد: اگر اکنون زنان غزه، زنان لبنانی، یمنی و سوری در مقابل دشمنان اسلام شجاعانه مقاومت کردند، نشات گرفته از همت و جانفشانی زنان ایرانی است که اوج فداکاری آنان را در دوران دفاع مقدس سراغ داریم.

بیابانی با بیان اینکه زنان در ایجاد و مانایی نهضت اسلامی نقش برجسته و قابل تاملی داشته و دارند، تاکید کرد: جمهوری اسلامی توانایی مقابله با هر قدرتی را دارد

لزوم تبیین فرمایشات رهبر انقلاب پیرامون خانواده های شهدا

فرماندار مهاباد نیز در این مراسم بر لزوم تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون خانواده معظم شهدا و ایثارگران تاکید کرد و ادامه داد: برای اینکه اوج ایثار و فداکاری شهدا را درک کنیم، لازم است که فرمایشات رهبری را مطالعه کنیم و به گوش جان بسپاریم.

حسن عباسی ادامه داد: در جنگ های مختلفی که صورت گرفته است، سرزمین های زیادی را از دست دادیم و زیربار قراردادهای ننگین رفتیم ولی در دفاع مقدس چنین اتفاقی نیفتاد، گرچه انقلاب به تازگی پیروز شده بود.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه در دفاع مقدس ملت بزرگ ایران اسلامی به پشتیبانی از امام خمینی (ره) مقابل دشمنان خود ایستاد، ادامه داد: امروز ملت ما نه تنها سرنوشت خود را به دست گرفته اند بلکه در معادلات منطقه ای و جهانی نیز تاثیرگذار هستند.

وی ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس انقلاب اسلامی همچون یک نهال نوپا بود ولی توانست مقابل دشمنان خود بایستد و امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده است.

وحدت کلمه در آذربایجان غربی موج می زند

اکبر نوروزی فرمانده سپاه مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز شاهد هستیم، وحدت کلمه در سراسر آذربایجان غربی موج می زند، تا جایی که شیعه و سنی در همه شیون زندگی در کنار یکدیگر هستند.

وی وحدت و همدلی را مهم ترین سرمایه نظام اسلامی دانست و ادامه داد: باید این وحدتی که وجود دارد، ضمن اینکه حفظ می کنیم در راستای تقویت آن نیز به صورت جدی گام برداریم.

فرمانده سپاه مهاباد ضمن اشاره به نقش موثر و جدی بانوان در پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: ظرفیت های نهفته در بین بانوان بعد از پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی به اوج خود رسید.

نوروزی بر لزوم تلاش برای شناخت زنان شهیده و شناساندن آنها به نسل جدید کشورمان تاکید کرد و گفت: باید ایثار و فداکاری بانوان در پیروزی انقلاب به روشنی بیان شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنان در ایجاد و مانایی نهضت اسلامی نقش قابل تاملی دارند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنان در ایجاد و مانایی نهضت اسلامی نقش قابل تاملی دارند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.