تهیه کننده متهم به تجاوز تبریه شد

تهیه کننده متهم به تجاوز تبریه شد

به گزارش خبرگزاری مجله gcorg، دادگاه تجدیدنظر نیویورک حکم محکومیت «هاروی واینستین» تهیه کننده بزرگ سینمای هالیوود، که در سال 2020 به جرم تجاوز جنسی محکوم و زندانی شده بود را لغو کرد و دستور به تشکیل مجدد دادگاه داد.

قضات دادگاه تجدیدنظر معتقدند فرآیند دادگاه بدوی واینستین به شکلی بوده که او از محاکمه عادلانه محروم مانده است و به همین علت دادگاه باید مجددا تشکیل شود.

به گزارش بی بی سی، اتهام های متعدد تجاوز و سوءاستفاده جنسی علیه «هاروی واینستین» که از سوی برخی از شناخته شده ترین زنان سینمای هالیوود طرح شده بود، جرقه جنبش (MeToo#) را زد که علاوه بر آمریکا به سایر نقاط جهان هم گسترش یافت.

اکنون دادگاه تجدیدنظر می گوید در دادگاه بدوی دادستان ها شاهدانی را به دادگاه احضار کرده اند که اتهام های آنها در شکواییه اصلی علیه «هاروی واینستین» نبوده و به این دلیل فرصت دادرسی منصفانه به متهم داده نشده است.

با این حال، تا زمان برگزاری دادگاه جدید، این تهیه کننده سابق هالیوود در زندان باقی خواهد ماند چرا که او اکنون به علت محکومیت به جرم تجاوز در یک دادگاه دیگر در لس آنجلس در زندان است.

اتهام های گسترده تجاوزجنسی علیه «هاروی واینستین» از سال 2017 علنی شد و تا زمان محکومیت او در سال 2020 حدود 80 زن این غول تهیه کنندگی در صنعت سینما را به سوء رفتار جنسی طی چند دهه متهم کردند از جمله ک «اوما ترومن» و «سلما هیاک» دو هنرپیشه معروف هالیوود.

هاروی واینستین یکی از بزرگترین تهیه کنندگان سینمای آمریکاست که موفقیت های فراوانی به دست آورده است.

فیلم های او از جمله «سخنرانی پادشاه» و «شکسپیر عاشق» برنده چندین جایزه اسکار شده اند.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تهیه کننده متهم به تجاوز تبریه شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تهیه کننده متهم به تجاوز تبریه شد"، کلیک کنید.