مظلومیت رفح سند پیروزی مقاومت

مظلومیت رفح سند پیروزی مقاومت

به بن بست رسیدن راهبردی اسراییل در عرصه های سیاسی و نظامی و همچنین حمایت های مردم غزه و توانمندی مقاومت،موجب شده  این اتفاق و جنایتی که از سوی سران صهیونیستی در رفح رخ داده، پیروزی مقاومت را به نوعی جلو بیندازد.

به گزارش مجله gcorg، سیدرضا صدرالحسینی؛ کارشناس مسایل منطقه در یادداشتی در روزنامه همشهری نوشت:

یکی از عواملی که موجب شد رژیم صهیونیستی اسراییل دست به اقدام بی رحمانه و خشن خود در منطقه رفح بزند و این چنین مردم بی پناه فلسطین را به خاک و خون بکشد – که از آن می توان به عنوان یک هولوکاست در غزه نام برد- به بن بست رسیدن نقشه ها و طرح های سیاسی و نظامی سران رژیم غاصب صهیونیستی است.
 این در حالی است که در طول 8 ماه گذشته و جنگ سخت غزه، رژیم صهیونیستی همواره مورد حمایت و پشتیبانی آمریکایی ها نیز واقع شده است.
در بررسی اقدام اخیر بی رحمانه و غیرانسانی اسراییل در منطقه رفح باید گفت که تمامی اضلاع حمایتی رژیم صهیونیستی چه در بُعد نظامی و چه در بُعد سیاسی به بن بست رسیده اند و با چالش ناکامی روبه رو هستند. در حقیقت و درحال حاضر، رژیم جعلی اسراییل را باید چنین توصیف کرد که در وضعیتی قرار گرفته که باید یا شکست خود را پذیرا باشد یا درصورت انکار شکست، باید این چنین به جنایات و کشتار مردم بی پناه و بی گناه غزه ادامه دهد. در حقیقت صهیونیست ها به دنبال این هستند که شاید در پس این جنایت هایی که انجام می دهند، راه و چاهی پیدا کنند تا بتوانند از این بحران و چالشی که در آن قرار گرفته اند خارج شوند و خود را  نجات دهند.
از طرفی، باید درنظر داشت که اظهارنظرهای منفی برخی مقامات اسراییل که بعضا حتی از سوی خود شخص نتانیاهو صورت می گیرد، در اصل یک نوع «فرار رو به جلو» محسوب می شود.
در طول این چند ماه، تمام اقدامات وحشیانه و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی با چراغ سبز آمریکایی ها صورت گرفته بود و اساسا بدون این همراهی از سوی آمریکایی ها، نیروهای اشغالگر توان و قدرت رویارویی با اراده مردم غزه و مقاومت فلسطینی را نداشتند و قطعا پیش از این مضمحل می شدند و شکست می خوردند. لذا با این ذهنیت باید اظهارنظرهای منفی و انتقادی آمریکایی ها در قبال صهیونیست ها را نوعی خوراک داخلی در جهت انتخابات پیش رو در این کشور قلمداد  کرد.
گرچه برخی اظهارات نتانیاهو در قبال جنایات اخیر غزه حکایت از نوعی اختلاف نظر با نیروهای نظامی صهیونیست دارد، نباید فراموش کرد که اساسا این نتانیاهو بود که در این مدت بیش از هرکس بر طبل جنگ کوبید و بر استفاده همه جانبه از قدرت نظامی در غزه اصرار داشت. لذا با این حساب نمی توان از جنایتکاری که در طول حدود 8 ماه، 38هزار انسان را قتل عام کرده، انتظار داشت که در قبال جنایات اخیر صهیونیست ها متاسف شود و خواهان تجدیدنظر نسبت به این قبیل مسایل باشد. در انتها باید اشاره داشت که به بن بست رسیدن راهبردی اسراییل در عرصه های سیاسی و نظامی و همچنین حمایت های مردم غزه و توانمندی مقاومت،موجب شده  این اتفاق و جنایتی که از سوی سران صهیونیستی در رفح رخ داده، پیروزی مقاومت را به نوعی جلو بیندازد.

پایان خبر مجله gcorg

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مظلومیت رفح سند پیروزی مقاومت" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مظلومیت رفح سند پیروزی مقاومت"، کلیک کنید.