مردان بیشتر از زنان در برابر دیابت آسیب پذیرند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

مردان بیشتر از زنان در برابر دیابت آسیب پذیرند - خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مجله gcorg به نقل از مدیسن نت، بر اساس گزارش محققان، میزان کلی دیابت بین مردان و زنان مشابه است.

اما محققان دریافتند که بیماری قلبی، اختلالات چشمی، مشکلات کلیوی و عوارض ساق پا و پا، صرف نظر از مدت زمانی که به دیابت مبتلا بوده اند، در مردان بیشتر است.

تیمی به سرپرستی «آلیس گیبسون» از دانشگاه سیدنی استرالیا به این نتیجه رسیدند: «مردان مبتلا به دیابت، صرف نظر از مدت زمان دیابت، در معرض خطر بیشتر عوارض این بیماری هستند.»

برای این مطالعه، محققان داده های یک نظرسنجی سلامت بیش از 267000 نفر بالای 45 سال ساکن در نیو ساوت ولز ایالت استرالیا را تجزیه و تحلیل کردند. این پاسخ ها با سوابق پزشکی نزدیک به 26000 نفر مبتلا به دیابت نوع 1 یا نوع 2 مرتبط بود.

به طور کلی، مردان دیابتی 51 درصد بیشتر در معرض ابتلاء به بیماری قلبی، 47 درصد بیشتر در معرض عوارض پا و 55 درصد بیشتر احتمال دارد که به بیماری کلیوی مبتلا شوند.

مردان همچنین کمی بیشتر (14 درصد) خطر ابتلاء به رتینوپاتی دیابتی، بیماری چشمی تهدید کننده بینایی را داشتند.

به گفته محققان، میزان عوارض همزمان با تعداد سال هایی که مردان یا زنان با دیابت زندگی کرده بودند، افزایش یافت. صرف نظر از این، مردان همیشه بیشتر از زنان در معرض خطر بودند.

به عنوان مثال، مردان بیش از زنان دارای اضافه وزن بودند (39٪ در مقابل 29٪) و قبلاً سیگاری بودند (51٪ در مقابل 29٪).

به گفته محققان، مردان نیز احتمال کمتری برای تغییر شیوه زندگی، مصرف داروهای پیشگیرانه و یا بررسی های سلامتی برای کاهش خطر داشتند.

محققان خاطرنشان کردند که عوارض هنوز در زنان شایع است، حتی اگر در مردان بیشتر اتفاق بیفتد.

محققان اعلام کردند: به ازای هر 1000 نفر مبتلا به دیابت، یافته های ما نشان می دهد که به طور متوسط 37، 52، 21 و 32 نفر هر سال به بیماری های قلبی عروقی، چشمی، اندام تحتانی و عوارض کلیوی مبتلا می شوند.

آنها نتیجه گرفتند: «اگرچه مردان مبتلا به دیابت بیشتر در معرض خطر ابتلاء به عوارض، به ویژه بیماری قلبی عروقی، عوارض کلیوی و اندام تحتانی هستند، اما میزان عوارض در هر دو جنسیت بالاست.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردان بیشتر از زنان در برابر دیابت آسیب پذیرند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردان بیشتر از زنان در برابر دیابت آسیب پذیرند – خبرگزاری مجله gcorg | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.